Sunday, June 30, 2013

MIDSUMMER


Fotor06230003

Oli ihanan rauhallinen juhannus. Juhannus aattona grillailtiin perheen kanssa ja juhannus päivänä oltiin ajelemassa Oskarin kanssa ja mentii härällä istuskelemaan ja kuvailee. Yleensä kaikki on mökillä perheen tai kavereiden kanssa, mutta täällä espanjassa ollaan oltu juhannus aina ihan kotona. Täällä juhannusta juhlitaan 23.6. Käytiin illalla rannalla istuskelemassa piknikillä ja uimassa. Rannalle tuli koko ajan enemmän ihmisiä 20.00 jälkeen. Monet oli ottanu paljon syötävääja juotavaa mukaan ja pystyttäny juhannus tulia, koska aikoo olla koko illan/yön rannalla. Menin sit joskus 11 aikaa kavereiden kans kiertelee rantaa. Mun vanha kaveri riparilta oli Fuengirolassa just lomalla ja nähtii juhannuksena. Oli tosi kiva nähä sitä ja vaihtaa kuulumisia. Menin joskus 2 jälkeen kotiin, koska mentiin maanantaina 8 aamulla pelaa golffia. Olin ekaa kertaa pelaamassa kentällä XD meni ihan ok. Osuin ainaki palloon. Siitä kerron ens postauksessa enemmän. En ottanu sunnuntaina (juhannuspäivänä) kameraa mukaa ulos, koska oli niin paljon ihmisiä liikenteessä.
Tän viikon oon ollu töissä ja oli perjantaina vika työpäivä!! WOOHOO!! Mut maanantaina eli huomenna alkaa 5h tennistä joka päivä, tennisleiri. Ens viikolla meen käymää fysiolla taas ton jalan takia... Tänää "vika vapaapäivä" ennen leiriä ja mennään illalla syömää oskarin kanssa.
Noissa kuvissa käytin ekaa kertaa noita raidallisia housuja. Noi on tosi kivat!!!
Miten teijän juhannus meni? Mitä pidätte raidallisista housuista?
Ciao!

Fotor062300635
Fotor06230105
Fotor06230014
Fotor062300450
Fotor062311190
Fotor062300552
Fotor062301116
Fotor062302740 Fotor0622235923 Fotor062302859 Fotor062302952 Fotor0623112231 Fotor062311216 Fotor062303315
Fotor062303057
Fotor062300941

Oli ihanan rauhallinen juhannus. Juhannus aattona grillailtiin perheen kanssa ja juhannus päivänä oltiin ajelemassa Oskarin kanssa ja mentii härällä istuskelemaan ja kuvailee. Yleensä kaikki on mökillä perheen tai kavereiden kanssa, mutta täällä espanjassa ollaan oltu juhannus aina ihan kotona. Täällä juhannusta juhlitaan 23.6. Käytiin illalla rannalla istuskelemassa piknikillä ja uimassa. Rannalle tuli koko ajan enemmän ihmisiä 20.00 jälkeen. Monet oli ottanu paljon syötävääja juotavaa mukaan ja pystyttäny juhannus tulia, koska aikoo olla koko illan/yön rannalla. Menin sit joskus 11 aikaa kavereiden kans kiertelee rantaa. Mun vanha kaveri riparilta oli Fuengirolassa just lomalla ja nähtii juhannuksena. Oli tosi kiva nähä sitä ja vaihtaa kuulumisia. Menin joskus 2 jälkeen kotiin, koska mentiin maanantaina 8 aamulla pelaa golffia. Olin ekaa kertaa pelaamassa kentällä XD meni ihan ok. Osuin ainaki palloon. Siitä kerron ens postauksessa enemmän. En ottanu sunnuntaina (juhannuspäivänä) kameraa mukaa ulos, koska oli niin paljon ihmisiä liikenteessä.
Tän viikon oon ollu töissä ja oli perjantaina vika työpäivä!! WOOHOO!! Mut maanantaina eli huomenna alkaa 5h tennistä joka päivä, tennisleiri. Ens viikolla meen käymää fysiolla taas ton jalan takia... Tänää "vika vapaapäivä" ennen leiriä ja mennään illalla syömää oskarin kanssa.
Noissa kuvissa käytin ekaa kertaa noita raidallisia housuja. Noi on tosi kivat!!!
Miten teijän juhannus meni? Mitä pidätte raidallisista housuista?
Ciao!

Sunday, June 23, 2013

I WISH TO GO TO A CONCERT




Iltaa! Tosi moni mun kavereista on ollu kaikenlaisissa festareilla ja keikoilla, mutta mä en oo vielä kertaakaa ollu. Haluisin niin paljon jollekki keikalle... Ja oon kattonu tosi paljon mitä keikkoja täällä on. Oon ajatellu iha sikana et haluisin ekan kerran mennä keikalle, joku artisti josta tykkään tosi paljon. Selailin mitä kaikkii artisteja tulee espanjaan ticketmaster.es sivuilta ja sit näin että Bruno Mars tulee espanjaa marraskuussa. Olin jo iha valmiina ehdottamaan vanhemmille jos voisin mennä, mut kaikki liput oli jo loppuun myynty. Ylläri. ÄÄÄÄ!!! Sit viel ku Brunolta on tullu toi uus levy ja oon kattonu youtubesta vaa sen esiintymisii kaikissa show:ssa. Ja samoin toi Daft Punk ft Pharrel Williams biisi on sika hyvä!!! Lempparit mitä on soinu muutaman viikon ajan koko ajan XD Ei tässä muuta. Fiilistelen huomista sillä täällä juhlitaan juhannusta eli San Juan. Siitä sitten ens kerralla lisää.
(Oltiin tänää kuvailee härällä enkä ehtiny lataa kaikkii kuvii vielä Flickrii, mut huomenna postaan ne kuvat!!!) Ciao!

Thursday, June 20, 2013

SOME PHONE PICTURES


Untitled Untitled Untitled Untitled

Moikka kaikille! Oon maannu sängyssä muutaman tunnin putkee kovan vatsa kivun takia. Kävin just haukkaamassa jotai ruokaa jos tulis parempi olo. Onneksi huomenna on vapaapäivä töistä! Ja maanantai myös, koska suomessa vietetää juhannusta huomenna ja täällä espanjalaist viettää juhannusta sunnuntaina. Meille tulee huomenna vieraita viettää juhannusta, mutta oon ite lapsen vahtina huomenna. Ite pääsen viettää juhannusta sunnuntaina. Ollaan suunniteltu, että mennään piknikille perheen kanssa ja vieraiden. Illalla meen sit näkee kavereita, ilotulitusta ja yö uinnille.
Tossa on muutamat kuvat kesälomasta. Oon ollu leffassa, oltii rannalla tekee fysiikka treenejä ja oli tommonen hieno auto XD, Jojolla oli "valmistujaiset" pääsi isompaa kouluun, ollu synttäreillä ja rannalla tosi paljon. Enää viikko töitä ja sit alkaa taas tenniksen kesäleiri. Meille tulee kuukaudeks asuu yks espanjalainen poika, joka pelaa tennistä ja suomesta tulee yks tyttö pariks viikoks. Toivotaan, että tulee parempi kesäleiri kuin edellisinä vuosina :). Oon kuunnellu aika paljon tota Imagine Dragons. Oon aina kuullu niitten biisejä radiosta ja ajattelin sit duunissa tauolla kuunnella vähä sen levyä netistä. Se ei oo semmosta kunnon rockia vaan myös popin välistä. Just semmosta, mitä voi kuunnella hyvällä fiiliksellä kotona ja autossa pitkillä matkoilla tai vaan ilta-auringossa. Mut suosittelen kyllä.
Nyt meen suihkuun ja nukkumaan aikasin, jos olis huomenna parempi olo.

Mitä ite tykkäätte bändistä ja biiseistä? Hyvää juhannusta kaikille!!

Thursday, June 6, 2013

IN SUMMER LIFE GETS BETTER


Fotor0606163143 Fotor0606163337 254529_10150216612874706_8103305_n Fotor0606163537 Fotor0606163224 Fotor060616348 Fotor0606163249 Fotor0606163317 Fotor0606163427
Käytiin sunnuntaina Marbellas ajelulla. Otin vaa muutamat kuvat sieltä. Oon kerran tehny postauksen Marbellasta. Siellä on enemmän kuvia. Käytii siel toisellaki satamalla missä on kaikki night club. Pitää käydä joku päivä sielläki ulkona! Oli tosi hyvä keli sunnuntaina. Ihanasti aurinko lämmitti vielä 7 aikaa illalla. Oskari ja Jojo meni iha sekasin niistä audoista. Iha ku Oskari olis ollu lelukaupassa XD nauroin ku en ymmärrä autoista niin paljoo, ku perus asiat. Mut mistää moottoreista ja vanteista en tiiä yhtään mitää. Iha innoissaa Oskari vaa selitteli ja otti kuvia. Sille on iskeny hullu autokuume TAAS. Ehkä joku päivä sit ku voittais loton nii sais tommosen hienon audon. Tänää olin 9-14 töissä ja tulin kotii kattoo PLL jakson!!!! Ens viikolla alkaa 4 tuottari. Tän päivän jakso oli semmonen muistelma juttu mitä on tapahtunu 1-3 tuottarin aikana. Huomenna on jo perjantai ja sit voi hengähtää pari päivää eikä mennä töihin. Viikonlopuks ei ole ihmeellisiä suunnitelmia. Käydää leffassa, uimassa, varmaa shoppailemassa (jos on rahaa) ja muuten vaa otetaa rennosti. Mut nyt meen fysiikka treeneihin.
Mitä te ootte puuhannu tällä viikolla? Vitsit on ihanaa olla lomalla, pure love! 
Ciao!

Wednesday, June 5, 2013

SOME SONGS TO YOU


HEPPA!! Ajattelin laittaa teille muutamat biisit mitä oon kuunnellu nyt viime aikoina. Ihanaa olla lomalla. Selailin Flickristä ja Weheartitistä muutamat kuvat tohon kuvaamaan kesää. Oon kuunnellu myös tosi paljon vanhoja biisejä. Taas vaihteeksi. Saturdaytä en oo ikinä kuunnellu, mut tykkään tosta biisestä, koska siinä on Sean Paul :) mut nyt meen lepäilee hetkeksi, Hope you like it!! Summer Sea goodbye, summer Summer at Beach large-3 large-1 large large-2

Tuesday, June 4, 2013

School ending day


HEIPPA! Viime lauantaina oli se päivä jota ollaan koko vuoden odotettu. Koulu loppu ja pitkä ansaittu kesäloma!!! WOOP!! Sinä päivänä oli myös ystävien lakkiaiset ja moni kaveri meni takaisin suomeen :( Täällä aurinkorannikolla on ihana opiskella parhaiden ihmisten ja sään takia, mutta ihmiset vaihtuu koko ajan eikä jää kun ehkä muutama ihminen opiskelemaan yli vuodeksi. Meillä oli tänä vuonna juhlat Las Palmeras hotellilla koko koulu yhdessä. Peruskoulu+lukio ja vanhemmat. Tänä vuonna juhlasali oli tosi iso ja juhlava. Tuli mieleen vähä Linnanjuhlat, kun oltii parvella katselemassa juhlaa. Juhlat kesti noin 1,5h ja sen jälkeen menin kotiin. Nimittäin meille tuli vieras, äidin täti, joten mentii koko perhe yhdessä syömää. Sen jälkeen menin kotiin lepäilemään hetkeksi ja valmistautumaan iltaa varten. Meillä oli suunnitelmissa mennä kaverille alottelee ja sieltä sitten keskustaa. Oli tosi kiva kun oltiin kaikki lukion 1 ja 2 yhdessä viettämässä iltaa. Oli tosi hauska ilta ja juteltii, kuunneltii musiikkiia, tanssittii ja muisteltii kavereiden kanssa vanhoja aikoja. Joskus 12 aikoihin tilattii taksit ja suunnattiin kohti keskustaa. Keskustassa ei aluks ollu paljoo ihmisiä, mutta noin 1-2 aikoihin alko tulee ihmisiä tosi paljon. Tanssittii iha hirveesti ja nähtii tosi paljon tuttuja. Mun illan asu oli tommonen lyhyt toppi ja maksi hame. En laittanu korkoja, vaikka aluks piti laittaa, mutta ajattelin et juoksen niin paljon paikasta toiseen ja tanssin hulluna. Enkä halunnu seuraavana päivänä itkeä ku jalat on iha auki XD (kokemusta on) Kamerassa oli tosi paljon kuvia, niin valitsin parhaimmat tänne blogin puolelle laittaa. Fotor0603230631
Fotor0603230553 Fotor060417078 Fotor0604165142 Fotor0603230516 Fotor0603230416 Fotor060417083 Fotor0604165249 Fotor060416562 Fotor0603230715 Fotor060417053 Fotor0604164934 Fotor0604170155 Fotor0604165749 Fotor0604170523 Fotor0604170549 Fotor0604165425 Fotor060417099 Fotor0604170122 Fotor0604165935 Fotor0604170247 Fotor0604170411

Miten teijän päättäri päivä meni? Paljon onnea kaikille ylioppilaille ja hyvää kesälomaa!!:)
Ciao!