Sunday, June 30, 2013

MIDSUMMER


Fotor06230003

Oli ihanan rauhallinen juhannus. Juhannus aattona grillailtiin perheen kanssa ja juhannus päivänä oltiin ajelemassa Oskarin kanssa ja mentii härällä istuskelemaan ja kuvailee. Yleensä kaikki on mökillä perheen tai kavereiden kanssa, mutta täällä espanjassa ollaan oltu juhannus aina ihan kotona. Täällä juhannusta juhlitaan 23.6. Käytiin illalla rannalla istuskelemassa piknikillä ja uimassa. Rannalle tuli koko ajan enemmän ihmisiä 20.00 jälkeen. Monet oli ottanu paljon syötävääja juotavaa mukaan ja pystyttäny juhannus tulia, koska aikoo olla koko illan/yön rannalla. Menin sit joskus 11 aikaa kavereiden kans kiertelee rantaa. Mun vanha kaveri riparilta oli Fuengirolassa just lomalla ja nähtii juhannuksena. Oli tosi kiva nähä sitä ja vaihtaa kuulumisia. Menin joskus 2 jälkeen kotiin, koska mentiin maanantaina 8 aamulla pelaa golffia. Olin ekaa kertaa pelaamassa kentällä XD meni ihan ok. Osuin ainaki palloon. Siitä kerron ens postauksessa enemmän. En ottanu sunnuntaina (juhannuspäivänä) kameraa mukaa ulos, koska oli niin paljon ihmisiä liikenteessä.
Tän viikon oon ollu töissä ja oli perjantaina vika työpäivä!! WOOHOO!! Mut maanantaina eli huomenna alkaa 5h tennistä joka päivä, tennisleiri. Ens viikolla meen käymää fysiolla taas ton jalan takia... Tänää "vika vapaapäivä" ennen leiriä ja mennään illalla syömää oskarin kanssa.
Noissa kuvissa käytin ekaa kertaa noita raidallisia housuja. Noi on tosi kivat!!!
Miten teijän juhannus meni? Mitä pidätte raidallisista housuista?
Ciao!

Fotor062300635
Fotor06230105
Fotor06230014
Fotor062300450
Fotor062311190
Fotor062300552
Fotor062301116
Fotor062302740 Fotor0622235923 Fotor062302859 Fotor062302952 Fotor0623112231 Fotor062311216 Fotor062303315
Fotor062303057
Fotor062300941

Oli ihanan rauhallinen juhannus. Juhannus aattona grillailtiin perheen kanssa ja juhannus päivänä oltiin ajelemassa Oskarin kanssa ja mentii härällä istuskelemaan ja kuvailee. Yleensä kaikki on mökillä perheen tai kavereiden kanssa, mutta täällä espanjassa ollaan oltu juhannus aina ihan kotona. Täällä juhannusta juhlitaan 23.6. Käytiin illalla rannalla istuskelemassa piknikillä ja uimassa. Rannalle tuli koko ajan enemmän ihmisiä 20.00 jälkeen. Monet oli ottanu paljon syötävääja juotavaa mukaan ja pystyttäny juhannus tulia, koska aikoo olla koko illan/yön rannalla. Menin sit joskus 11 aikaa kavereiden kans kiertelee rantaa. Mun vanha kaveri riparilta oli Fuengirolassa just lomalla ja nähtii juhannuksena. Oli tosi kiva nähä sitä ja vaihtaa kuulumisia. Menin joskus 2 jälkeen kotiin, koska mentiin maanantaina 8 aamulla pelaa golffia. Olin ekaa kertaa pelaamassa kentällä XD meni ihan ok. Osuin ainaki palloon. Siitä kerron ens postauksessa enemmän. En ottanu sunnuntaina (juhannuspäivänä) kameraa mukaa ulos, koska oli niin paljon ihmisiä liikenteessä.
Tän viikon oon ollu töissä ja oli perjantaina vika työpäivä!! WOOHOO!! Mut maanantaina eli huomenna alkaa 5h tennistä joka päivä, tennisleiri. Ens viikolla meen käymää fysiolla taas ton jalan takia... Tänää "vika vapaapäivä" ennen leiriä ja mennään illalla syömää oskarin kanssa.
Noissa kuvissa käytin ekaa kertaa noita raidallisia housuja. Noi on tosi kivat!!!
Miten teijän juhannus meni? Mitä pidätte raidallisista housuista?
Ciao!

2 comments:

  1. iha sairaan kivat sortsit. kaikki on tosi ihanan näköstä sun päällä.:)

    ReplyDelete